0
Koszyk
Użytkownik

CHEMIA TECHNICZNA

KLEJ CYJANOAKRYLOWY NT 202 20 GR

KLEJ CYJANOAKRYLOWY NT 202 20 GR

Cena: 9.27 PLN
7.54 NETTO

Dostępna ilość: 1998
Ilość sztuk:

LEJ CYJANOAKRYLOWY (NT 202) Profesjonalne kleje z cyjanoakrylu są specyficznym typem klejów. Są one wolne od rozpuszczalników i w większości przypadków wyróżniają ...

LEJ CYJANOAKRYLOWY (NT 202)

/

Profesjonalne kleje z cyjanoakrylu są specyficznym typem klejów. Są one wolne od rozpuszczalników i w większości przypadków wyróżniają się przeźroczystością. Mogą występować w konsystencji rzadkiej cieczy, jak również gęstych bądź galaretowatych mas. Błyskawiczne kleje cyjanoakrylowe polimeryzują w styczności z lekko zasadowymi materiałami. Wilgotność powietrza oraz klejonej powierzchni zazwyczaj wystarcza do rozpoczęcia procesu utwardzania w kilka sekund. Zdecydowanie najlepsze wyniki można osiągnąć w temperaturze pokojowej oraz wilgotności względnej powietrza wynoszącej od 40 do 60%.

 

Zalety:width=258

- połączenia odporne na paliwa i oleje

- łatwość wykonania oraz szybkość uzyskiwania wytrzymałości ręcznej (od kilku do kilkudziesięciu sekund)

 

Zastosowanie:

- do klejenia niewielkich elementów metalowych, gumowych, czy z tworzyw sztucznych

- do klejenia O-ringów

- do łączenia niewielkich elementów wykonanych z metali kolorowych oraz stali

- do napraw niewielkich elementów wykonanych z tworzyw sztucznych

 

Sposób użycia:

Tego typu kleje powinny być bardzo ostrożnie nanoszone na klejoną powierzchnię. Poszczególne części powinny być szybko połączone, z uwagi na bardzo krótki czas przydatności kleju po jego nałożeniu. Oznacza to, że zastosowanie klejów CA jest naturalnie ograniczone wyłącznie do niewielkich elementów.